Yusuf Ziya Gümüşel’in avukatı AK Parti’den belediye meclis üyesi

İstanbul’da 6 yaşındaki çocuğun cinsel istismarı ve ‘evlendirilmesi’ ile ilgili davada bugün karar çıkması bekleniyor. Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki üçüncü duruşma saat 09.30’da başlayacak.

Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşında kızı H.K.G.’yı, 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikahla evlendirmesiyle ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

Birgün gazetesinden İsmail Arı’nın haberine göre önceki duruşmalarda da Gümüşel’in avukatlığını üstlenen Bulut Müslüm Gezer’in Sultanbeyli Belediyesi AK Partili meclis üyesi olduğu ortaya çıktı. Ayrıca Gezer, 2018 yılında AK Parti’den Van milletvekili aday adayı olmuş ancak aday gosterilmemişti.

İddianamede Kadir İstekli hakkında ‘Çocuğun cinsel istismarı’ ve ‘Nitelikli cinsel saldırı’ suçlarından 30 yıldan az olmamak, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel hakkında da ise ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 18 yıldan az olmamak kaydıyla hapis cezası istenmişti.

30 Ocak’ta görülen ilk duruşmada mahkeme heyeti yayın yasağı ve gizlilik kararı getirilmesine karar verdi. 27 Şubat’ta görülen ikinci duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı sanıkların cezalandırılmasını istedi. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*