Counter-Strike 2 Hesabınız Varsa Banlanmış Olabilirsiniz: Valve Binlerce Oyuncuyu Yanlışlıkla Banladı

Valve’ın sevilen rekabetçi FPS oyunu Counter-Strike 2 cephesinde sorunlar bitmiyor. Bu kez de Valve’dan kaynaklanan bir hata sebebiyle binlerce Counter-Strike 2 oyuncusunun hesapları yanlışlıkla banlandı.

CS:GO’dan tahtı devralan CS2 ortalığı sallasa da oyunda hala pek çok kritik hata var.

Counter-Strike 2 ilk çıktığında hataları ve eksikleri sebebiyle oyuncular tarafından bol bol eleştirilmiş olsa da Valve bunları düzenli güncellemeler ile gidermeye devam ediyor.

Ancak bu seferki hata hayli can sıkıcı zira hiçbir suçunuz olmadan Counter-Strike 2’den ban yemiş olabilirsiniz.

Bidiğiniz üzere CS2 de Valve’ın hile önleme sistemi olan VAC’ı kullanıyor. Gelen yeni bir güncelleme ile birlikte VAC sistemi suçsuz yere oyuncuları banlamaya başladı. Oyuncular forumlarda ve sosyal medyada konu hakkında isyan ederken Valve cephesinden de konuya ilişkin açıklama geldi.

Valve da Counter-Strike 2’nin resmi hesabı üzerinden bu sorunun farkında olduklarını ve düzeltmek için çalıştıklarını doğruladı.

‘Dünkü güncelleme yanlışlıkla oyun yasaklarını tetikledi.  Sorunu düzelttik ve yasakları geri alma işlemlerine devam ediyoruz.’

Peki bu hatalı banlanmaların sebebi ne?

Valve yaptığı açıklamada hatanın farkında olduklarını belirtse de durumun nedenine dair bir açıklama gelmiş değil. Ancak geçtiğimiz aylarda AMD ekran kartı kullanan oyuncuların gelen bir güncellemenin ardından banlandığını hatırlarsınız. Durum hala belirsizliğini korusa da Valve hata ile banlanan hesapları birer birer oyuna tekrar dahil etmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir