İşte Bitcoin Ateşinden Faydalanacak En Patlayıcı 3 Altcoin!

Yakın zamanda yapılan bir analizde, Negentropic adını kullanan Glassnode’un kurucu ortakları Jan Happel ve Yan Allemann, özellikle altcoin’lere odaklanarak kripto para piyasasına ilişkin perspektiflerini paylaştı. Analistler, altcoin’lerin bir süredir Bitcoin’in (BTC) gerisinde kaldıklarını belirtiyor. Bu yüzden, altcoin’lerin ne zaman önemli bir zemin kazanmaya başlayacağını merak ediyorlar. Kripto uzmanı Elmaz Sabovic, Bitcoin anlatısından faydalanmaya hazır olan en iyi üç altcoin projesine bakıyor.

Bitcoin öncülük ediyor, ancak altcoin’ler de ilerliyor!

Negentropic, Bitcoin’in piyasa trendlerindeki öncülüğüne rağmen, altcoin’lerin toplam piyasa kapitalizasyonunun ilerlediğine dair göstergelere bakıyor. Bu eğilim, Ethereum (ETH) gibi önemli oyuncuların Bitcoin’in liderliğini yakından takip etmesiyle özellikle dikkat çekici.

Altcoin piyasa değeri hareket grafiği. Kaynak: Negentropic

Analistler, bunun altcoin piyasasında daha geniş bir dalgalanmanın habercisi olduğunu öne sürüyor. Bu gözlemlere yanıt olarak, genel Bitcoin anlatısından faydalanmaya hazır olan en iyi üç altcoin hangileri?

Lider altcoin Ethereum (ETH) ilk sırada yer alıyor

Kripto para sektöründeki çok sayıda varlıkta gözlenen kayda değer yükseliş ivmesinin ortasında, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto konumunda olan Ethereum da bunu takip ediyor. Ünlü kripto analisti Ali Martinez’e göre, Ethereum’un 2.000 doları aşması altcoin için “en önemli satın alma anını” temsil ediyor. Bu bakış açısı, traderlrın bu fiyat seviyesi civarında önemli miktarda ETH satın aldığı gözlemine dayanıyor.

Karda/zararda ETH sahiplerinin sayısı. Kaynak: Ali Martinez

Yazı sırasında Ethereum 2.343 dolardan işlem görüyordu. Bu da gün içinde %3’lük bir kazanca işaret ediyor. Ayrıca, lider altcoin bir önceki hafta boyunca %14,7 artış gösterdi. Dahası, en son verilere göre aylık grafiğinde %24’ün üzerinde ilerleme kaydetti.

ETH 30 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Listenin ikinci sırasında Solana (SOL) var

Önceki günlerde daha geniş kripto para piyasası arasındaki kazançlar göz önüne alındığında, Solana (SOL) geçen ay yaklaşık %50 artış kaydeden SOL da bir istisna değil. Solana, 12 saatlik grafiğinde görülebilen yükselen bir üçgenin zirvesine yaklaşıyor. Bu formasyon SOL için potansiyel bir yukarı yönlü harekete işaret ediyor. Bununla birlikte dikkatli olmakta fayda var.

68,2 doların üzerinde teyit edilmiş bir kapanış muhtemelen 90 doları hedefleyen bir yükseliş kırılmasını başlatacaktır. Bununla birlikte, 60 dolar destek seviyesini izlemek çok önemli. Bu nokta etrafında herhangi bir zayıflık belirtisi, Ali Martinez’e göre SOL’u potansiyel olarak 47 dolara götürecek şekilde kar alımında bir artışa neden olabilir.

Solana’nın potansiyel direnç ve kırılma bölgesi grafiği. Kaynak: Ali Martinez

Yazı sırasında altcoin fiyatı, günlük bazda %3,93 artışla 65,72 dolardan işlem görüyordu. Ayrıca token, önceki 7 günde %10,47 kazanç elde etti. SOL, aylık grafiğinde ise %49,42 ilerleme kaydetti.

SOL 30 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Son sıradaki altcoin: Ripple (XRP)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasasındaki birçok varlık olumlu bir aşamaya girdi. Bu süreçte XRP (XRP) son zamanlarda göreceli olarak daha düşük bir performans gösterdi. Bununla birlikte, yükseliş rallisi için iyimser tahminler devam ediyor.

FieryTrading takma adlı kripto analisti, XRP konusunda oldukça iyimser bir duruş sergiliyor. Analist, altcoin için 25 dolarlık potansiyel bir hedef gösteriyor. Analist, XRP’nin daha yüksek dipler ve daha düşük zirveler işaretlediği bir konsolide model izlediğini söylüyor. Bu doğrultuda bir üçgen model oluşturduğunu ifade ediyor. Analist, bu formasyonu bir boğa bayrağı olarak tanımlıyor. Bunun 2017’deki kayda değer 7.000X artıştan hemen sonra ortaya çıktığını vurguluyor.

XRP çok yıllı fiyat analizi grafiği. Kaynak: FieryTrading

Bu arada, yazı sırasında, XRP günlük %2,2 kazanç kaydederek 0,6421 dolardan işlem görüyordu. Altcoin 7 günlük grafikte ise %6,45’lik yükseliş kaydetti. Ancak XRP, aylık zaman diliminde %6,38 değer kaybetti.

XRP 30 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ve analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir