Metin Uca Kimdir, Kaç Yaşındadır? Entübe Edilen Metin Uca’nın Sağlık Durumu Nasıl?

1999 yılında ‘Günaydın Türkiye’ adlı sabah haberleri ile hayatımıza giren ve ‘Passaparola’ yarışmasıyla milyonların gönlüne taht kuran sunucu Metin Uca, 3 Kasım 2023 tarihinde trafik kazası geçirdi. Kazanın ardından hastaneye kaldırılan ünlü sunucu peş peşe acil operasyonlara alındı. Ünlü sunucunun sağlık durumu ise sevenleri tarafından anbean takip edilmeye başlandı. Peki, entübe edildiği öğrenilen Metin Uca’nın sağlık durumu nasıl? Metin Uca kimdir? Metin Uca kaç yaşında ve nereli? 

İşte detaylar…

Metin Uca Kimdir? Metin Uca Kaç Yaşında ve Nerelidir?

Metin Uca, 13 Kasım 1961 yılında dünyaya geldi. İstanbul’da dünyaya gelen ünlü sunucunun babası Hakkarili, annesi ise Söğüt Bilecikli’dir.

Metin Uca Ne İş Yapıyor? İşte, Metin Uca’nın Sunduğu Programlar

1987 yılında Anadolu Ajansı sınavını kazanarak muhabirliğe başlayan Uca, Kimya mühendisliği, Jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri almıştır. Aldığı eğitimlerin ardından kariyerine sunucu ve seslendirme sanatçısı olarak devam etmeye karar veren Metin Uca, 1989 yılında Anadolu Ajansı’ndan TRT’ye geçmiştir. Uca, kariyer hayatı boyunca pek çok televizyon kuruluşunda muhabirlik ve program sunuculuğu yapmıştır. 

1999 yılından sonra ‘Günaydın Türkiye’ adlı sabah haberleri programı ve ‘Passaparola’ adlı yarışmayla hafızalara kazınmış, kariyerinde yükselişi yakalamıştır. Sevilen sunucu tek kişilik gösteriler ve seslendirme çalışmalarının yanında 2004 yılından beri kitap da yazmaktadır.

Metin Uca’nın Kitapları

  • Her Tuzluğum Var Diyene Hıyarla Yetişemedim – 2004

  • Yes Yerine Orrayt Demek Caiz midir Hocam? – 2006

  • Tüh – 2007

Metin Uca’nın Sağlık Durumu

Passaparola adlı yarışma programıyla hafızalara kazınan ünlü sunucu Metin Uca, 3 Kasım 2023 tarihinde Dilovası’nda trafik kazası geçirdi. Geçirdiği kazanın ardından hastaneye kaldırılan Uca’nın kaza geçirme nedeninin şah damarı tıkanıklığına bağlı bilinç kaybı olduğu ortaya çıktı. 

Metin Uca, 6 Kasım’da acil ameliyata alındı. Geçirdiği ameliyat ve menajeri Kübra Kalem Baykara’nın açıklamalarını haberimizde bulabilirsiniz.

Ünlü sunucu Metin Uca entübe edildi: 6 Kasım’da geçirdiği operasyondan sonra 24 saatlik kritik süreci atlatan Metin Uca, 15 Kasım sabahı yeniden acil bir operasyona alındı.

Operasyondan sonra oluşan komplikasyonlar nedeniyle tedbir amaçlı entübe edilen Metin Uca’nın 72 saati atlatması bekleniyor. Daha sonra ünlü sonucunun tedavisine kaldığı yerden devam edilebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir