Samsung Galaxy A55’in çıkış tarihi gecikebilir

Samsung, teknoloji dünyasını heyecanlandıran yeni ürünlerini tanıtmaya hazırlanıyor. Güney Koreli dev şirket, 17 Ocak’ta en yeni amiral gemisi olan Galaxy S24 serisini tanıtacak. Ayrıca, Galaxy A serisindeki yeni nesil telefonlarını da duyurması bekleniyor. Şirket, global pazarda Galaxy A25 5G ve A15 5G modellerini zaten piyasaya sürmüş durumda. Serinin bir sonraki telefonu olan Galaxy A55 ise dün basın görselleriyle ortaya çıktı ve bu, telefonun yakında piyasaya sürüleceği beklentisini artırdı. Ancak yeni bir rapora göre durum böyle olmayabilir.

SamMobile’ın raporuna göre Samsung, Galaxy A55’i 2024 yılının ikinci çeyreğinin başlarında piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu, cihazın Nisan ve Haziran ayları arasında piyasaya çıkabileceği anlamına geliyor. Bu durum, Samsung’un Galaxy A5x serisi orta sınıf telefonları için alışılagelmiş lansman takviminden birkaç ay sonra bir tarih. Güney Koreli markanın, Galaxy A55 ile aynı zaman diliminde Galaxy A35 modelini de piyasaya sürmesi bekleniyor.

Samsung’un Galaxy A7x serisi bir telefonu duyurup duyurmayacağı ise henüz bilinmiyor. Şirket, geçen yıl Galaxy A74 modelinin lansmanını gerçekleştirmemişti.

Galaxy A55’in sızdırılan basın görselleri, CAD tabanlı sızdırılan görsellerle uyumlu görünüyor. Yayınlanan görseller, cihazın Buz Mavisi, Leylak ve Lacivert renk seçenekleriyle piyasaya sürüleceğini gösteriyor. Cihazın metal bir çerçeveye ve sağ çerçevede güç ve ses düğmelerini barındıran bir ‘anahtar adası’na sahip olduğu görülüyor.

Önceki raporlara göre Galaxy A55, AMD GPU desteğine sahip bir Exynos 1480 işlemci ile güçlendirilecek. Cihazın 5,000mAh kapasiteli bir batarya birimiyle gelmesi ve 25W hızlı şarj desteğine sahip olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir