Santiment: Bu 6 Altcoin Güçlü Yükselişlere Devam Edebilir!

Kripto para piyasası bugün baş döndürdü. Bomba gibi düşen spot Bitcoin ETF haberi piyasayı kan gölüne çevirdi. Bununla birlikte piyasa oyuncuları tamamen pes etmiş değil. Bu arada analitik platformu Santiment yükseliş potansiyeli gördüğü 6 altcoin projesine dikkatleri çekiyor.

Santiment bu 6 altcoin projesini işaret etti!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, küresel kripto piyasa değeri bugün keskin düşüşle 1,63 trilyon dolara geriledi. En büyük kripto para birimleri Bitcoin, Ethereum, Solana, XRP, Cardano sert satışlara tanık oldu. Piyasa Bitcoin ETF başvurularının reddedileceğine dair söylentiler üzerine kan banyosu yaptı. Toplam piyasa değeri sadece bir saat içinde %6’nın üzerinde düştü. BTC fiyatı gün içinde 42 bin doların altını gördü. Bununla birlikte bu söylentilerin şüpheli olduğu açığa çıktıktan sonra piyasa biraz toparlandı.

Bu gelişmelerin ortasında analitik platformu Santiment 6 altcoin projesine dikkatleri çekiyor. Analitik platformu, bu projelerin sosyal hacimleri ile fiyat yükselişleri arasında bağ kuruyor. Bu bağlamda, Internet Computer (ICP), Filecoin (FIL), Arbitrum (ARB), BitcoinSV (BSV), Maker (MKR) ve Sei (SEI)’nin ciddi yükseliş potansiyeli olduğunu belirtiyor. Bu doğrultuda Santiment, şu paylaşımı yaptı:

Bitcoin’in 45,8 bin dolar piyasa değerine (Nisan 2021’den bu yana en yüksek) tırmanmaya devam etmesi, altcoin’lerin 2024’ün başlarında yükselmesine yardımcı oldu. Birkaç çıkış yapan varlık, sıkı sosyal hacim modellerini takip ediyor. Eğer FOMO uzakta kalırsa, ICP, FIL, ARB, BSV, MKR ve SEI güçlü yükselişlere devam edebilir.

Kripto piyasasında kan banyosu: 600 milyon dolar tasfiye oldu

Matrixport, Bitcoin fiyatı ve SEC’in Bitcoin ETF kararına ilişkin ilginç bir tahminle kripto topluluğunu sarstı. Böylece, kripto piyasası bugün 600 milyon doların üzerinde likidasyona tanık oldu. Sadece bir saat içinde 500 milyon dolar likide oldu. Coinglass verilerine göre 3 Ocak günü 561 milyon doların üzerinde long pozisyon tasfiye edildi. Huobi’nin BTC/USDT’sindeki 14,26 milyon dolar değerindeki en büyük tek likidasyon emri ile son 24 saat içinde 176 binden fazla trader likide edildi.

CME Bitcoin Vadeli İşlemleri OI Rekor Seviyeden Düştü

Bu arada, CME Bitcoin vadeli işlem açık pozisyonu (OI), son BTC fiyat rallisinin ardından spot Bitcoin ETF onayı hype’ı ve FOMO’nun ortasında Çarşamba günü rekor seviyeye ulaştı. Coinglass 3 Ocak’ta, CME’deki Bitcoin vadeli işlem açık faizinin (OI) 5,69 milyar dolarla yeni bir zirveye ulaştığını bildirdi. CME Bitcoin vadeli işlemlerinin açık pozisyonu en son 2021 Ekim’de BTC fiyatı 60.000 doların üzerinde işlem görürken tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Daha sonraki iki ay içinde BTC fiyatı 40.000 doların altına geriledi.

Ayrıca, tüm borsalardaki toplam Bitcoin vadeli işlem OI’si %9 düştü. Böylece, 20,23 milyar dolardan 18,17 milyar dolara geriledi. Son 4 saat içinde BTC OI CME’de %6, Binance’de ise %16 düştü. Ayrıca, BTC opsiyon verileri, gün içinde satışların kademeli olarak arttığını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir