Sarıkamış Kayak Merkezi’nde yoğunluk

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezleri arasında yer alan Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki kayak merkezi özellikle hafta sonları cıvıl cıvıl. 9 pistten binlerce kişinin yararlanabildiği kayak merkezinde, kayak ve snowboard yapmasını bilmeyenler de kızakla kayarak karın keyfini çıkarıyor.

Sarıkamış Kayak Merkezi’nin en büyük özelliğinin sarıçam ormanları içinde en ideal kar olan kristal kara sahip olduğunu ifade eden bir otelin genel müdürü Alper Aydoğdu, şunları söyledi:

“Sarıkamış Kayak Merkezi’nde 9 tane kayakseverler için her türlü eğimde, kolaylıkta ve zorlukta pistler bulunmakta. Kayak merkezinin misafirlerini en çok cezbeden kısmı çamlar içerisinde yapılan kayak. Buranın atmosferi diğer hiçbir kayak merkezine benzemez. Genelde misafirlerimiz ise Türk yoğunluklu oluyor. İran, Rusya ve Almanya’dan da gelenler oluyor.”

“KRİSTAL KARI OLAN ENDER YERLERDEN”

Tatil için İstanbul’dan kızı ve arkadaşlarıyla kayak merkezine gelen Handan Düzgün de “Burayı çok seviyoruz. Kar yoğunluğu çok fazla. Yarıyıl tatili gelmeden rahat bir tatil yapmak istedik. Sarıkamış, İsviçre’den sonra kristal karı olan ender yerlerden. Biz de kayakta hep burayı tercih ediyoruz” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir